Soutěžní dřevostavba

16.02.2022

Podíleli jsme se na návrhu projektu atypické skeletové dřevostavby, která se stala vítězem veřejného hlasování v soutěži Dřevěná stavba roku.

Architektonický návrh rodinného domu je dílem mladých projektantů ze studia Harfen Ateliér. Jejich tvorbou se prolíná spojení moderního bydlení s přírodou a životním prostředím.

Konkrétně je tato stavba zajímavá především svým tvarem a způsobem, jakým byla propojena s členitým terénem pozemku. Jednotlivá podlaží totiž kopírují svah pozemku a využívají jej tak bez nadměrných zásahů do krajiny. Dům je ze strany místní zástavby nenápadný - viditelné je pouze horní podlaží s plochou ozeleněnou střechou, ve směru do krajiny se však otvírají všechna tři prosklená podlaží objektu a nabízejí tak krásné nerušené výhledy.

Dřevo je v tomto rodinném domě využito nejen jako nosný a konstrukční materiál, ale je také důležitým estetickým prvkem, který dotváří celkový dojem propojení s přírodou.

Možná jste stavbu zaznamenali na stránkách soutěže Dřevěná stavba roku - a možná jste svým hlasováním pomohli k jejímu úspěchu? Soutěž každoročně pořádá nadace Dřevo pro život, která šíří mezi veřejnost povědomí o výhodách použití dřeva ve stavebnictví.